Poradnik food truckowca: kurs on-line dla zakładających mobilny biznes
2019-09-24
Własny biznes to szansa na zrealizowanie ambitnych zamierzeń i wykonywanie dochodowej pracy. Dla wielu osób spełnieniem marzeń jest posiadanie własnej działalności gastronomicznej, dzięki której mogą realizować atrakcyjne pomysły kulinarne. Jeśli Ty również chciałbyś zostać właścicielem obiektu gastronomicznego, ale na przeszkodzie stoją niewielkie środki finansowe, pomyśl o food trucku – restauracji na kółkach, którą podążysz w stronę sukcesu.
Właściciele mobilnej gastronomii to ludzie otwarci na nowe wyzwania, ceniący kontakty z klientami oraz ciekawi świata. Możesz do nich dołączyć, wykorzystując cały swój potencjał osobowy – rzetelne podejście do obowiązków, ambicję i życzliwość.
Moda na food trucki
Początek mobilnych jadłodajni sięga XIX wieku. W Ameryce Dzikiego Zachodu pojawiły się konne wozy, którymi ich właściciele dostarczali jedzenie kowbojom oraz pracownikom powstających miast. Za kultowe miejsce narodzin restauracji na kółkach uważa się Los Angeles.
Wygodny dostęp do gotowych potraw oraz zapotrzebowanie na ten typ działalności wyznaczyły drogi rozwoju food trucków. Na początku XX wieku pojawiły się różnego typu pojazdy, rozwożące słynne hot-dogi, lody, kanapki, a nawet gorącą kawę. Pierwsza restauracja na kółkach powstała w 1974 roku i od tego czasu popularność mobilnych punktów gastronomicznych wciąż rośnie. Obecnie po amerykańskich ulicach krąży około 4000 food trucków, zapewniając właścicielom sukces finansowy.
Do Polski moda na gastrobusy przywędrowała w 2013 roku i od tego czasu zdobywa coraz więcej zwolenników. 500 pojazdów rozwożących świeże jedzenie po polskich miastach jest nieodłącznym elementem dużych imprez i festynów. Food trucki, dzięki szybkiej zmianie lokalizacji, pojawiają się przed uczelniami, biurowcami oraz dworcami, dostarczając smacznych przekąsek wszędzie tam, gdzie się ich najbardziej oczekuje.
Jak założyć własny food truck?
Postanowiłeś zmienić swój styl życia i zainwestować swoje środki finansowe w kupno gastrobusa? Gratulujemy trafnej decyzji. Jeśli dopiero zaczynasz działalność jako foodtruckowiec, proponujemy zapoznanie się z poradnikiem "Jak zostać foodtruckowcem". Dostęp do cennych informacji oraz porady, udzielane przez wysokiej klasy fachowców, pozwolą uniknąć licznych pułapek prawnych i finansowych, stojących na drodze osobom prowadzącym własny biznes.
Garść wskazówek, jak odnaleźć rynkową niszę dla własnego kulinarnego przedsięwzięcia, zdradzi Przemysław Feder, prowadzący restaurację mobilną Nom, nom, nom.
Bezpłatny Poradnik foodtruckowca dostępny jest w postaci kursu on-line. Po wejściu na stronę www.mobilnagastronomia.pl, uzyskasz dostęp do wyjątkowych materiałów. W ciągu 10. tygodni otrzymasz 24 odcinki kursu, z którymi zapoznasz się w wygodny sposób, we własnym domu. Wystarczy jedynie zapisać się na subskrypcję.
Czego dowiesz się, korzystając z Poradnika foodtruckowca?
- Korzystanie z e-kursu dla przyszłych foodtruckowców utwierdzi cię w słuszności podjętej decyzji, ukazując korzystne strony własnego biznesu.
- Nasi eksperci wskażą ci najskuteczniejsze sposoby na korzystne zainwestowanie posiadanych środków w zakup potrzebnego samochodu oraz spełnienie innych ważnych wymogów finansowych.
- Podpowiemy ci, gdzie ulokować swojego food trucka, by osiągnąć sukces, bowiem jedynie dobra lokalizacja zapewni ci stały kontakt z klientami.
- Twórcy e-kursu wskażą ci, który samochód spełni twoje oczekiwania. Równie istotną sprawą jest wyposażenie gastrobusa, o czym dowiesz się, zapoznając się z kolejnymi częściami Poradnika foodtruckowca.
- Klienci, korzystający z mobilnej gastronomii, poszukują zdrowych i smacznych potraw. Dostarczymy ci pomysłów, które umożliwią działalność przez cały rok.
- Pozytywna opinia osób korzystających z twoich usług, zapewni ci nowych klientów, którzy uzyskają informację o atrakcyjnym punkcie gastronomicznym na forach społecznościowych oraz poprzez telefonię komórkową. Poradnik foodtruckowca pomoże w stworzeniu ciekawego wizerunku twojego food trucka w sieci www.
- Kurs dla początkujących foodtruckerów dostarczy wiedzy na temat nowoczesnych technologii, których wykorzystanie pomoże ci osiągnąć sukces.
- Jedną z najważniejszych spraw jest skrupulatne i zgodne z prawem przeprowadzenie rozliczeń finansowych, pozwalających efektywnie zarządzać firmą. Z Poradnika foodtruckowca dowiesz się, czy musisz korzystać z kasy fiskalnej, jaki będzie obowiązywał podatek VAT i jak najkorzystniej zapłacić podatki w Urzędzie Skarbowym.
- Korzystanie z e-kursu dostarczy informacji, jakie wymogi sanitarne musi spełnić mobilna gastronomia. Pozytywna opinia Sanepidu jest jednym głównym wyznacznikiem prowadzenia biznesu gastronomicznego.
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska.
Pokaż więcej wpisów z
Wrzesień 2019
Podziel się swoim komentarzem z innymi